دیجی من

محصولات عرضه شده در کانال هوشمند فروش کالا و خدمات (فیشاپینگ) یا تبلیغات صورت گرفته در آن، از طریق امکانات متعدد این کانال هوشمند، در اختیار تمام مشتریان قرار میگیرد. با وجود این کانالِ هوشمند فروش کالا و خدمات (فیشاپینگ) وقت گران قیمت افراد در اتفاقات پیش بینی نشده از دست نمی رود و بر اساس آن میتوان با خطای ناچیز برنامه ریزی کرد و در ازدحام و تراکم محصولات و خدمات بیشمار، به راحتی به مطلوب خود دست یافت. در این مدل پیشرفته و مدرن بر اساس محله ها و نواحی جمعیتی و اقتصادی، خدمات آنطور که هست و با تمام قابلیتهای ممکن، برای مشتری و واسطهای تجاری به نمایش در آمده و  قوانین محلی و جزئیات تجاری تعریف شده و یک بسته نهایی به صورت اپلیکیشن در اختیار مشتریان و شهروندان قرار می گیرد.
هایپربوک برای توسعه مدل خود 100.000 ناحیه جمعیتی با حداقل 100 خانوار در هر ناحیه تعریف و در هر ناحیه  از طریق سامانه الکترونیک  خود  فردی با عنوان "دیجی من" را استخدام می نماید تا یک فرصت شغلی در اختیار او قرار دهد. مطابق با این تعریف و با بررسی جدول جمعیت استانها، بیش از 70.000 نفر فقط در مراکز استانها با جمعیتی بالغ بر 28.410.210 نفر قابل جذب هستند. با توجه به بافت جمعیتی ایران همین تعداد موقعیت را می توان در سایر شهرهای بزرگ استان ها تعریف کرد.

دیجی من چگونه درآمد کسب می‌کند؟

بازار جدید نیازمند سازگاری مداوم و واکنشهای فوری بر اساس اطلاعات لحظه ای و به روز است. سرعت هم‌اکنون یک شاخص رقابتی است و در نتیجه مدل قدیمی و کلاسیک تجارت رنگ خواهد باخت. امتیازات رقابتی گذشته دیگر دوام ندارد، استراتژیهای مبتنی بر هزینه به سختی باقی‌مانده و دوام می‌آورند. امروزه در سراسر دنیا سازمانها و شرکتهایی که در یک سازمان، حجم وسیعی از فعالیتها را انجام می‌دادند، جای خود را به شرکتهای کوچکی داده‌اند که برای جلب رضایت مشتریانشان روی فعالیت خاصی متمرکز شده‌اند. دیجی من در واقع نماینده سازمان مجازی در یک شرکت محلی است که از ابزار بسیار پیشرفته سازمان مجازی بهره برده و بر ارائه خدمات به خانوارهای محدوده سرویس خود متمرکز است.
یک فرد جویای کار مراحل زیررا برای تبدیل شدن به یک دیجی من طی می‌کند:
1-  از طریق سامانه الکترونیک سازمان به ثبت نام و تشکیل پروفایل خود اقدام می‌کند. تمامی مراحل کار با سامانه به ساده‌ترین نحو ممکن قابل انجام است و آموزش خاصی برای ثبت نام لازم نیست.
2-  در هنگام ثبت نام از کاربر سوال می شود که آیا علاقمند و دارای مهارت در یک حرفه مشخص هست یا خیر.مثلا ممکن است دارای مدرک فنی حرفه ای در رشته تاسیسات ساختمان باشد. یا اعلام می‌کند علاقمند به انجام هیچ حرفه‌ای نیست و میخواهد صرفا به عنوان دیجی من وارد سازمان شود.
علاوه بر  دیجی من ، سازمان مشاغل  زیادی تحت عنوان تکنسین، فروشنده، تولیدکننده، ارائه دهنده انواع خدمات و  تمامی مشاغل ملی و محلی را  پشتیبانی می کند.
3-  هر دیجی من پس از تایید هویت، نماینده سازمان در ناحیه جمعیتی خود می‌شود و در ماه نخست فعالیت خود، اقدام به ورود اطلاعات فروشگاهها، تکنسینها و تعمیرکاران محلی، خدمات، بازارها و... می‌کند. هرچقدر دیجی من  این اطلاعات را به دقت وارد نماید، احتمال اینکه درپایان ماه درآمد بالاتری داشته باشد، بیشتر خواهد بود. دیجی من بابت این فعالیت از سازمان بستانکار می‌شود.
4-  پس از تکمیل اطلاعات، اپلیکیشن موبایل سازمان در اختیار مردم محله قرار خواهد گرفت. این اپلیکیشن از سایت های معتبر دانلود اپلیکیشن قابل نصب و دانلود بوده و از طریق پیامک به مردم محله اطلاع‌رسانی می‌شود.
5-  کاربران قادر خواهند بود تمام خدمات محلی را از طریق این اپلیکیشن دریافت کنند:
 کالاهای سوپرمارکتی و مایحتاج روزانه  را آنلاین سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرند.
برای تعمیرات پس از مقایسه قیمتها، یک تکنسین درخواست ‌کنند.
لوازم خانگی و ماشین خود را معامله ، بیمه یا تهاتر ‌کنند.
نرم افزار، موسیقی یا کتاب سفارش دهند و ...
6-  تمامی اعضای سیستم برای فعالیت بایستی از نقدینگی یا اعتبار خود در سیستم استفاده کنند. هر عضو اعم از ارائه‌دهندگان خدمات یا خانواده‌ها با عضویت در سامانه و انجام تراکنشهای موفق، و اخذ تایید از دیجی من در سامانه رنک می‌گیرند و این رنک به عنوان اعتبار آنها در سامانه قابل تهاتر و خرج کردن است.
7-  از محل تراکنش های مالی تمام اعضا،  پورسانت کمی به شبکه پرداخت می‌شود. مجموع این پورسانت ها درآمد پایه سازمان در آن محله است که بین دیجی من و سازمان مطابق با توافق اولیه تقسیم می‌شود.